2020 LGS ne zaman? 2020 LGS konuları neler?

2020 LGS ne zaman? 2020 LGS konuları neler?

MEB tarafından ertelenen sınavlar ülkemizde yaşanan korona virüsü sebebiyle daha önce açıklanmıştı. Ertelenen bu sınavlar arasına henüz LGS yok. 8. sınıf öğrencileri sık sık LGS’nin ertelenip ertelenmediğini merak etmekte bu yönde sık sık aramalar yapmaktadır. Peki LGS ertelenecek mi? LGS ne zaman?

LGS’ye Kaç Gün Kaldı? LGS 2020 Sayacı için Tıklayın..

Milli Eğitim Bakanlığı LGS’de çıkacak konuların, sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlandı.

2020 LGS NE ZAMAN ?

Korona virüs sebebiyle gerek ÖSYM gerekse Milli Eğitim Bakanlığı yakın tarihte yapılacak birçok sınavı ileri bir tarihe ya da aya ertelemişti. Peki LGS sınavı ne zaman yapılacak? 2020 LGS ne zaman? Bu sınavla ilgili herhangi bir erteleme açıklaması yapıldı mı?

MEB LGS sınavı için herhangi bir erteleme kararı henüz açıklamadı. MEB güncel sınav takvimine göre LGS merkezi sınavı 7 Haziran 2020‘de yapılacak.

2020 LGS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

7 Haziran 2020’de yapılacak olan LGS sınavına bu sene yoğun bir katılım olacak. Bu sene yaklaşık 1.8 milyon öğrencinin gireceği LGS başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından otomatik olarak yapılacak.

LGS sınav giriş belgeleri de okullardan 28 Mayıs 2020 tarihinden itibaren alınabilecek.

2020 LGS’de Hangi Konular Sorulacak?

2020 LGS SINAV KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

2020 LGS KONULARI NELER?

2020 LGS konuları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da yapmış olduğu açıklamada yukarıda belirtilen bağlantıda bulunan konulardır. 2020 LGS soruları oradaki konulardan gelecektir.

LGS Puan Hesaplama Nasıl Olacak?

LGS’de konu müfredatının değişmesi puan hesaplama formülünde veya puan hesaplama şeklinde herhangi bir değişikliğe sebep vermeyecek.

Yanlışlar doğruyu götürecek. LGS’de 3 yanlış bir doğruyu götürmektedir.

LGS Puan Hesaplama MEB

Filed in: LGS

Share This Post