LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı 2020

LGS matematik konuları 2020 neler? LGS matematik dersinde hangi konulardan kaç soru çıkıyor? LGS Matematik konu soru dağılımını güncel müfredata göre hangi konulardan sorular çıkmaktadır.

LGS’de matematik dersinden toplamda 20 soru çıkmaktadır. Bu soruların çıktığı konular aşağıda sıralanmıştır. Lise Giriş Sınavında matematik dersinden hangi konuların yer aldığı ve hangi konulardan kaç soru çıktığını bu yazımızda inceleyebilir. LGS’ye hazırlıkta faydalanabileceğiniz faydalı bağlantılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

LGS Matematik Konuları 2020

SAYILAR VE İŞLEMLER

Çarpanlar ve Katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler

CEBİR

Doğrusal Denklemler
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Eşitsizlikler

GEOMETRİ VE ÖLÇME

Üçgenler
Geometrik Cisimler
Dönüşüm Geometrisi
Eşlik ve Benzerlik

VERİ İŞLEME

Veri Analizi

OLASILIK

Basit Olayların Olma Olasılığı

LGS matematik dersinde hangi konulardan sorular çıkıyor? Yukarıda LGS matematik konularından hangi konular var?

LGS Matematik Konu Soru Dağılımı

lgs matematik konu soru dagilimi LGS Matematik Konuları ve Soru Dağılımı

Matematik dersi soruları LGS’de oldukça belirleyici bir derstir ve sınava hazırlıkta en çok çalışılması gereken dersin başında gelmektedir. İstenilen başarıyı sağlamada oldukça önemli olan matematik dersiyle ilgili konuların önce iyice anlaşılması ve sonrasında konuyla ilgili bolca soru çözümüne yönelmenizi öneriyoruz. Özellikle çözemediğiniz soruların çözümüne ulaşmalı ve hatalarınızı düzeltmelisiniz.

LGS’de özellike bu sene katılım oldukça yüksek olacak yaklaşık 2 milyon öğrenci bu sınava girecektir. Dolayısıyla sınavdan alabileceğiniz en ufak bir puan ile binlerce öğrencinin önüne geçebilirsiniz. Matematik dersinin ve çıkacak soruların bu sene zoylayıcı olacağı da sınava girecek öğrencilerin sayısının yüksek olmasından dolayı öngörülen bir durum.

LGS matematikten hangi konulardan sorular geldiğini, hangi konulardan kaç soru çıktığını yukarıdan inceleyebilirsiniz. Son iki yılda hangi konulardan sorular geldiğini ve kaç soru geldiği yukarıda belirtilmiştir.

LGS matematik dersine konulara çalışırken faydalanabileceğiniz bazı bağlantılar aşağıda sıralanmıştır.

Kaynak:HangiSoru.com

Filed in: LGS

Share This Post